O nás

Escualo Quintet pořádá mimo standardních koncertů hudby žánrů Tango argentino také svérázné projekty, které kromě instrumentálního zážitku zapojují skvělý zpěv a dechberoucí taneční vystoupení. 
Niže naleznete bližší informace k jednotlivým projektům. 

Misterio del ángel

Ojedinělá tangová show odkrývá v příběhu anděla tajemství naší duše. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou, něhou a smyslností, v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem. Hudebně taneční obrazy mysteria dokresluje v hluboké interakci světelný design i komunikace všech účinkujících.

Koncept: Jakub Jedlinský a Patricie Antar
Hudba: Escualo Quintet a Camilo Caller – perkuse
Choreografie: Patricie a Javier Antar
Tanec: Patricie a Javier Antar, j.h. vystoupí v projektu Anna Polívková a Michal Kurtiš, vítězové VI. řady StarDance
Světelný design: Michal Kříž

Na programu:
Astor Piazzolla, Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Juan C. Cobián, Lalo Schifrin a další.

Maria de Buenos Aires

Koncertní projekt Maria de Buenos Aires přináší fascinující pohled na svět argentinského tanga. Jeho protagonisty jsou vynikající instrumentalisté Escualo Quintetu a zpěvačka, herečka a nevšední osobnost české hudební scény Gabriela Vermelho. Její nekonvenční přístup k hudebnímu vyjadřování a nevšední schopnost zvládnout stylově čistě hudbu klasickou, jazzovou, folklorní i world music z ní právem činí umělkyni v jednoznačné disciplíně nezařaditelnou.

Projekt dostal název podle stejnojmenné opery A. Piazzolly. Tento tangový příběh vypráví o mladé dívce Marii, která i přes svoji zbožnost propadne vášnivému tangu.

Hudba: Escualo Quintet
Zpěv: Gabriela Vermelho, držitelka ceny Alfréda Radoka

Tango Sinfonico

Nejznámější tangové filmové melodie v originálních aranžích pro Escualo Quintet a orchestr. Hostem projektu je Charismatická zpěvačka a performerka Gabriela Vermelho. 

Krátky komentář Komorní filharmonie Pardubice k našemu společnému koncertu. ,,Našími hosty byli v rámci cyklu Máme hosty vynikající Escualo Quintet. Skvěle poskládaná dramaturgie nenechala přítomné publikum vydechnout . Vášeň střídala melancholie, napětí střídal smích. Vyprodaný sál poděkoval vřelým standing ovation a dočkal se i dvou přídavků. 

Na programu např: Libertango, Roxanne tango (The Police – Moulin Rouge), Por una cabeza, Fuga y misterio, Tango del Atardecer (Tango – C. Saura) a mnohé další.