O nás

Escualo Quintet pořádá mimo standardních koncertů hudby žánrů Tango argentino také svérázné projekty, které kromě instrumentálního zážitku zapojují skvělý zpěv a dechberoucí taneční vystoupení. 
Niže naleznete bližší informace k jednotlivým projektům. 

Misterio del ángel

Ojedinělá tangová show odkrývá v příběhu anděla tajemství naší duše. V jednom okamžiku jsme obklopeni láskou, něhou a smyslností, v druhém jsme svíráni nejkrutější bolestí a steskem. Hudebně taneční obrazy mysteria dokresluje v hluboké interakci světelný design i komunikace všech účinkujících.

Koncept: Jakub Jedlinský a Patricie Antar
Hudba: Escualo Quintet a Camilo Caller – perkuse
Choreografie: Patricie a Javier Antar
Tanec: Patricie a Javier Antar, j.h. vystoupí v projektu Anna Polívková a Michal Kurtiš, vítězové VI. řady StarDance
Světelný design: Michal Kříž

Na programu:
Astor Piazzolla, Julian Plaza, Osvaldo Pugliese, Juan C. Cobián, Lalo Schifrin a další.

Maria de Buenos Aires

Koncertní projekt Maria de Buenos Aires přináší fascinující pohled na svět argentinského tanga. Jeho protagonisty jsou vynikající instrumentalisté Escualo Quintetu a zpěvačka, herečka a nevšední osobnost české hudební scény Gabriela Vermelho. Její nekonvenční přístup k hudebnímu vyjadřování a nevšední schopnost zvládnout stylově čistě hudbu klasickou, jazzovou, folklorní i world music z ní právem činí umělkyni v jednoznačné disciplíně nezařaditelnou.

Projekt dostal název podle stejnojmenné opery A. Piazzolly. Tento tangový příběh vypráví o mladé dívce Marii, která i přes svoji zbožnost propadne vášnivému tangu.

Hudba: Escualo Quintet
Zpěv: Gabriela Vermelho, držitelka ceny Alfréda Radoka

Tango argentino

Tango argentino je ojedinělý tangový projekt přinášející fascinující pohled na svět tohoto lidského fenoménu, který má tak jednoduchý název – tango. Jeho protagonisty jsou vynikající instrumentalisté Escualo Quintetu, zpěvačka, herečka a nevšední osobnost české hudební scény Gabriela Vermelho a taneční pár studia Buenos Aires tango, reprezentující argentinskou školu Dinzel Internacional. Tango je tanec, hudba, kultura, kde se mísí životy lidí, jejich osudy, duše i proplétající se zaklesnutá těla s touhou přivést tango na koncertní pódia.

Hudba: Escualo Quintet
Zpěv: Gabriela Vermelho, držitelka ceny Alfréda Radoka
Tanec: Buenos Aires tango